FEP 2021-2027
Podpisano porozumienie ZIT z MOF Słupsk-Ustka

Podpisano porozumienie ZIT z MOF Słupsk-Ustka

Podpisanie Porozumienia ZIT z MOF Słupsk-Ustka - 28.06.2024
01.07.2024
Anna Uścinowicz
Anna
Uścinowicz
AUTOR
Anna Uścinowicz
Anna
Uścinowicz
01.07.2024

Kolejny krok na drodze do ważnych inwestycji w Słupsku, Ustce i okolicach. 28 czerwca br. w Słupsku zostało podpisanie porozumienie w sprawie realizacji instrumentu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Słupsk-Ustka. Dzięki niemu m.in. budynki komunalne i użyteczności publicznej będą termomodernizowane, a źródła energii zostaną wymienione na odnawialne. Będą też prowadzone inwestycje w zakresie mobilności miejskiej. Zmiany dotyczyć będą również zapobiegania klęskom żywiołowym.

W Porozumieniu w sprawie realizacji instrumentu ZIT dla MOF Słupsk-Ustka znalazło się 18 przedsięwzięć związanych z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej i budynków komunalnych, przystosowaniem do zmian klimatu i budową zielonej infrastruktury. Realizowane będą także inwestycje w zakresie zachowania różnorodności biologicznej, i mobilności miejskiej w tym budowa dróg rowerowych i buspasów.

Projekty te mają najwyższą gotowość do złożenia wniosku, tzn. ich realizacja może się rozpocząć nawet w tym roku.

Porozumienie będzie sukcesywnie uzupełniane o pozostałe projekty, w tym zakresie ochrony zdrowia i wsparcia integracji społecznej i gospodarczej migrantów.

Inwestycje będą realizowane w gminach powiatu słupskiego: Damnicy, Dębnicy Kaszubskiej, Kobylnicy, Redzikowie i Ustce oraz w Słupsku i mieście Ustka.

Wartość projektów to ponad 54 mln PLN. Przypomnijmy, że MOF Słupsk-Ustka w ramach ZIT ma zawarowaną alokację w wysokości 196 mln PLN.

ZIT dla MOF Słupsk-Ustka jest drugim z dziewięciu Porozumień w sprawie realizacji instrumentu ZIT w ramach FEP 2021-2027. Pierwsze zawarto w lutym br. z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot. Porozumienia z MOF: Bytów, Chojnice-Człuchów, Lębork, Kwidzyn, Kościerzyna, Malbork-Sztum oraz Starogard Gdański zostaną zawarte w drugiej połowie roku.

 

Czytaj także: https://pomorskie.eu/w-slupsku-i-ustce-beda-nowe-inwestycje-podpisano-porozumienie-w-sprawie-zit/

 

Do pobrania
Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji możemy udzielić Ci pod numerem telefonu 58 32 68 684 lub adresem e-mail strategia2030@pomorskie.eu.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego Departament Rozwoju Regionalnego i Przestrzennego